آموزش آرایش طبیعی و ساده (اروپایی) برای داشتن ظاهر بدون میکاپ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

احتمالا خودتان بلدید چطور صورت خودتان را آرایش کنید و با مراحل ابتدایی آرایش آشنایی دارید در مقالات بعدی نیز شما را اصول اولیه آرایش آشنا می کنیم، اما ممکن است از خود بپرسید: چگونه آرایش کنم تا چهره ام طبیعی بنظر برسد؛ طوری که انگار هیچ آرایشی ندارم. البته آرایش ملایم وطبیعی بین افرادی که عادت کرده اند غلیظ آرایش کنند، محبوبیت چندانی ندارد. این نوع آرایش اصولا مناسب خانم هایی ست که در طول روز مشغله ی زیادی دارند و می خواهند خیلی راحت و بدون درد سر، زیبایی ساده ای به چهره شان بدهند.

امروزه داشتن آرایش های غلیظ و رنگارنگ دیگر محبوبیت خود را بطور کامل از دست داده اند. افراد بیشتر از انکه به دنبال روش های میکاپ و آرایش باشند، به دنبال یادگیری روش های گریم هستند. تصور این که شما چهره بسیار جذابی داشته باشید که در آن تمامی زوایا و سایه روشن های چهره شما، شکل چشم ها، ابروها و لبها زیبا باشند اما اثری از لوازم آرایش روی چهره شما دیده نشود، به نظر بسیار هیجان انگیز و رویایی است. این طور نیست؟
خانم پگاه طاووسی نیز با داشتن سالها تجریه و کار حرفه ای در زمینه آرایش و گریم، در این زمینه معتقدند که حرفه ای ترین و بهترین آرایش، آرایشی است که تا جای ممکن آثار مواد و لوازم آرایشی استفاده شده در آن به چشم نیاید و ظاهر چهره فرد بسیار طبیعی به نظر بیاید.


با ما همراه باشید تا با برخی رموز انجام آرایش طبیعی و ملایم آشنا شوید:


روش انجام آرایش طبیعی و ملایم

 


همانطور که احتمالا خودتان هم میدانید، انجام دادن آرایش های طبیعی، از چیزی که بنظر میرسد خیلی سخت تر است. برای اینکه بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، باید مهارت های خاصی داشته باشید، البته اگر تازه کار هستید و هنوز دستتان راه نیافتاده است، هیچ اشکالی نداردبا ما همراه شوید تا با اصول انجام آرایش اروپایی برای داشتن ظاهر بدون آرایش آشنا شوید:


1) از رسیدگی به پوست صورتتان غافل نشوید.

 


هر روز صبح، قبل از اینکه شروع به آرایش کردن کنید، برای محافظت از پوستتان، این سه حرکت ضروری را به یاد داشته باشید:اول پاک و ضدعفونی کردن صورت با شیر پاک کن، دوم مرطوب کردن پوست با کرم مرطوب کننده ، و سوم استفاده از کرم ضد آفتاب. اگر دلتان خواست میتوانید هر مواد آرایشی دیگری هم به پوستتان بزنید، اما این سه مورد، مهم ترین مواردی هستند که باید رعایت کنید.


2) برای زیرساخت از موادی استفاده کنید که برای پوستتان مناسب باشد .

 


هدف از آرایش طبیعی این است که جوری بنظر برسید که انگار هیچ آرایش ندارید. پس اگر در اواسط روز، کرمی که روی صورتتان زده اید، گوشه های بینی یا میان خطوط چهره جمع شود، کل فرایند طبیعی بنظر رسیدن آرایش بی نتیجه خواهد بود. پایه و زیرساخت آرایش بسیار مهم است و انتخاب کرم مناسب باعث میشود پوست تا ساعت ها تازه و سرزنده بنظر بیاید. توجه داشته باشید کرمی که استفاده میکنید حتما مناسب جنس پوستتان باشد.


3) قبل از هر کاری، اصلاح رنگ کنید .

 


خانم ها اصولا اصلاح رنگ را دست کم میگیرند، اما این کار رنگ مایه ی صورتتان را تنظیم میکند، و مجبور نیستید برای پوشاندن لکه ها و عیب های صورت، قرمزی پوست، و یا تیرگی زیر چشم خود، خیلی از کرم سفید کننده و امثال آن استفاده کنید.


رنگ های موجود در کیت اصلاح رنگ به صورت دایره وار هستند، رنگی که در صورت هست و میخواهید آن را اصلاح کنید، را در کیت پیدا کنید و سپس رنگ مقابل آن را برای اصلاح رنگ استفاده کنید (مثلا سیاهی زیر چشم را اگر آبی یا بنفش در نظر بگیریم، باید رنگ متضاد آن یعنی زرد یا هلویی رنگ را انتخاب کنید).


4)از کرمی استفاده کنید که با رنگ صورتتان همخوانی داشته باشد.

 


بعضی از آرایشگران دوست دارند از کرم هایی استفاده کنند که کمی از رنگ طبیعی پوست شخص روشن تر باشد تا صورتش را درخشان تر و برجسته تر نشان دهد.


اما برای اینکه طبیعی بنظر برسید، باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد پوستتان را روشن تر نکنید، چرا که هدف کلی آرایش ملایم و طبیعی آن است که دقیقا شبیه خودتان باشید و فقط عیب های چهره را بپوشانید. بنابراین بهتر است رنگ کرم را بسیار شبیه به رنگ پوست خودتان انتخاب کنید. این کرم ها(کرم گریم) اصولا از کرم های زیرساخت، غلیظ ترند، و باید سعی کنید تا حد امکان کمتر از آنها استفاده کنید. برای پوشاندن سیاهی زیر چشم، لک،جوش، یا قرمزی های صورت، از این نوع کرم استفاده کنید اما آن را به همه ی قسمت های پوست نزنید.


5) کرم فوندیشن مناسبی استفاده کنید .

 


همانطور که میدانید کرم فوندیشن لازمه ی آرایش طبیعی ست، که یک لایه ی ضخیم روی پوست ایجاد میکند. مواد زیرساخت با اینکه پوست صورتتان را فوق العاده عالی می سازد، اما ممکن است چهره ی شما را به طرز مشهودی مصنوعی کند. با این حال، اگر طرفدار پایه و زیرساخت آرایش هستید، باید از موادی استفاده کنید که غلظت کم یا متوسطی داشته باشد و سطح پوستتان را کاملا نپوشاند. اگر هم تمام کرم های زیرساخت برایتان غلیظ و آزاردهنده هستند، میتوانید به جای آن از کرم بی بی، یا مرطوب کننده های رنگی، یا زیرساخت های پودری یا پنکک استفاده کنید. کرم های پودری برای پوست های معمولی و چربمناسب هستند ما اگر پوست خشکی دارید از آنها استفاده نکنید.


6) در آرایشتان رژ گونه هم بکار ببرید .

 


رژ گونه ها در بازار رنگ های متنوعی دارند؛ طیف های رنگی مختلف بین صورتی تا قرمز. اما بهترین رنگ رژ گونه برای آرایش ملایم، هلویی یا صورتی پررنگ است. وقتی گونه هایتان گلگون میشود به چه رنگی در می آیند؟ میتوانید تصور کنید اگر رژ گونه تان به همان رنگ باشد، چقدر صورتتان طبیعی بنظر میرسد؟ پس تا حد امکان رژ گونه ای در همان طیف رنگ انتخاب کنید.


7). از سایه چشم استفاده کنیم یا نه؟

 


شاید فکر کنید سایه ی چشم خیلی برای آرایش طبیعی مناسب نباشد، اما باید بگویم استفاده از سایه چشم در آرایش ملایم الزاما ممنوع نیست و گاهی اوقات می توانید برای اینکه پشت پلک هایتان را کمی برجسته تر، گود تر، یا زاویه دار تر نشان دهید، از سایه های چشم قهوه ای رنگ استفاده کنید که فقط یک یا دو درجه از رنگ پوستتان تیره تر باشد.


بعد از اینکه کرم چشم به پلک هایتان زدید، شروع به سایه زدن بکنید. فراموش نکنید، سایه باید حتما یکدست باشد. به وسیله ی یک عدد پد آنقدر آن راروی پلک بمالید تا کاملا یکدست سود بعد از اتمام کار، به هیچ وجه نباید گوشه های پلک و یا چشم تره تر از بقیه قسمت های آن باشد.


8) از مداد چشم قهوه ای رنگ استفاده کنید.

 


برای اینکه خط چشمتان خیلی نمایان نباشد، بهترین کار این است که با یک مداد چشم قهوه ای یا مشکی، داخل چشم(پایین) و بالای چشمتان خط بکشید. سپس چشم هارا محکم ببندید تا رنگدانه های مداد بهریشه های مژه ها هم برسد و سیاهی خط چشم طبیعی تر بنظر برسد. بعد از آن، یک تکه پنبه ی نخی بردارید و تا میتوانید سیاهی های داخل چشم را پاک کنید. با این کار، فقط فاصله ی بین مژه ها سیاه میشود و مژه هارا بصورت کاملا طبیعی پررنگ تر، و چشمهارا زیباتر میکنید، بدون اینکه خطوط پررنگ و مشهوی زیر چشم کشیده باشید.


9) اگر خواستید کمی هم ریمل به مژه ها بزنید .

 


در این نوع آرایش، ریمل کاملا اختیاری ست. اگر از مداد چشم یا سایه ی چشم هم استفاده نکردید، میتوانید با استفاده از ریمل، چشم هایتان را جذاب تر، براق تر، و هشیار تر نشان دهید. یادتان باشد قبل از ریمل زدن حتما با استفاده از فرموژه، موژه هایتان را به سمت عقب فر بدهید، و بعد از آن از هر نوع ریملی که خواستید استفاده کنید. بهتر است فقط یک بار ریمل را روی مژه ها بمالیدف چرا که باعث میشود چشم ها مصنوعی و عجیب غریب نشوند. یادتان که نرفته؟ قرار بود آرایشی طبیعی و ملایم داشته باشیم، درسته ؟


10) ابرو ها را فراموش نکنید .

 


باید ابروهایتان را پررنگ کنید تا در مقایسه تا بقیه ی آرایش صورتتان، بی روح و کم پشت بنظر نرسد، مگر اینکه ابروهای خودتان به طور طبیعی پرپشت و مناسب باشد. سایه ابرویی به رنگ موهای سرتان انتخاب کنید و فضاهای خالی و کم پشت ابرو، و بین تار های ابرو را با آن پر کنید. برای اینکه طبیعی باشید، مداد یا سایه ی ابرو را نباید زاویه دار یا خیلی پررنگ بکشید، بلکه باید آن را دقیقا شبیه به شکل طبیعی ابروهایتان بکشید و سعی نکنید حالت ابرو را عوض کنید.


11) رنگ رژ مورد علاقه ی خودتان را به لب ها بزنید .

 


دیگر کاملا میدانید که آموزش این نوع آرایش قرار نیست رنگی شبیه به بنفش خیالی یا قرمز آتشین برای لب ها انتخاب کنید. خوشبختانه رژ های MLBB، ، هنوز در بازار پیدا میشود، و انتخاب رنگ رژ لب را برای آرایش طبیعی بسیار ساده تر کرده است. این ها رژ لب هایی هستند با رنگ های طبیعی، اما بسیار زیباتر از رنگ خود لب.

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >