لیفت مژه چیست و چگونه انجام می شود؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با استفاده از لیفت مژه، که گاها به آن فرمژه دائمی هم گفته می شود می توانید بدون نیاز به زدن فر مژه یا ریمل، مژه های خود را حجیم تر و بلند تر نشان دهید و چشم های خود را درشت تر کنید.
همه ی خانم ها این روزها به دنبال این هستند که هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوند بتوانند طی زمان بسیار کوتاهتری، و خیلی سریع تر و راحت تر آرایش خود را انجام دهند و به ظاهر مورد نظرشان برسند و از خانه بیرون بروند. برای همین هم هست که تکنیک های آرایش دائمی مانند میکروبلیدینگ و هاشور ابرو، خط چشم و خط لب دائمی با تتو، اکستنشن مژه آرایش های دائمی مانند این، بسیار پرطرفدار شده اند. جدیداً روش نوینی برای فر دادن دائمی به مژه ها باب شده است که به آن لیفت مژه یا فر دائمی مژه می گویند و البته این روش بسیار هم نتیجه بخش است. این متد آرایشی مژه های شمارا بلند تر ، و در کل چشمتان را باز تر و درشت تر نشان میدهد. در ادامه شما را با این روش بیشتر آشنا کرده و سعی میکنیم به سوالات متدوال شما در این زمینه پاسخ دهیم.

 

لیفت مژه چیست؟


لیفت مژه ( یا lash lift) درست مانند فر مژه دائمی (یا lash perm) است که بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر همچون فرمالدهید و پارابن، بر روی مژه های طبیعی شما اعمال می شود. لیفت مژه، مژه ها را به سمت بالا می آورد و به عقب فر میدهد؛ این کار باعث می شود مژه ها بصورت ایستاده و بلند تر بنظر برسند. اغلب، بعد از لیفت مژه، سایه ی کمرنگی هم به مژه ها میزنند تا فرم جدید مژه را بیشتر نمایان کند. بعد از اتمام کار، مژه ها بلند تر، پر تر، چشم ها درشت تر، و درنتیجه کل چهره تان بهتر و زیبا تر می شود.


این کار بیش از همه مناسب افرادی ست که هر روز فر مژه میزنند، و یا کسانی که با اینکه ریمل و فرمژه میزنند، مژه هایشان به سرعت افتاده می شود و به حالت اولیه ی خود برمیگردد. اگر هم مژه های طبیعی خودتان صاف و بدون فر است، بد نیست یک بار لیفت مژه را امتحان کنید.

مزایای لیفت مژه

- در این روش از هیچ گونه مژه مصنوعی و چسبی استفاده نمی شود و این مژه های طبیعی خود شما هستند که زیباتر جلوه میکنند.

- این روش حتی برای مژه های کوتاه نیز مناسب است

- لیفت مژه جایگزین عالی برای اکستنشن مژه است: دیگر نیازی به تحمل سنگینی مژه ها و چسب مژه ندارید و از سوی دیگر نگهداری از آن هیچ زحمتی ندارد.

- این روش، موجب می شود مژه های شما بلند تر، تیره تر و پر پشت تر به نظر بیایند.

همچنین انجام لیفت مژه، برای رسیدن به نتایج مطلوب به تخصص و تجربه بالای تکنسین و به خرج دادن صبر و حوصله و ظرافت در کار نیاز دارد. در سالن زیبایی پگاه و پانته آ طاووسی ما به خوبی به این نکته واقف هستیم و همچنین از بهترین مواد استاندارد برای لیفت مژه استفاده می کنیم. برای گرفتن وقت قبلی جهت لیفت مژه یا دریافت اطلاعات بیشتر از طریق شماره های  09168305414  با ما در تماس باشید


آیا لیفت مژه خطری هم دارد؟


این روش به خودی خود هیچ خطری ندارد چراکه فقط با مژه ها سر و کار دارد و به هیج عنوان تماسی با پوست یا چشمتان برقرار نمی شود. اما در هر حال، در سالن زیبایی طاووسی، ما برای اطمینان، قبل از انجام لیفت مژه یک تست حساسیت روی پوست دست انجام می دهیم تا از بیخطر بودن مواد لیفت روی پوسا شما کاملا مطمئن شویم. بنابراین بغیر از احساس خارش اولیه ، هیچ مورد دیگری برایتان پیش نمی آید.


البته از انجایی که انجام این کار حدود 45 دقیقه تا یک ساعت زمان میبرد ممکن است کمی احساس خستگی داشته باشید؛ پس باید در طول این مدت صبور باشید. بعضی از مراجع کنندگان میگویند که نمی توانند برای یک ساعت چشمانشان را بسته نگه دارند و این تنها ناراحتی یا مشکلی است که ممکن است برایتان پیش آید.


قبل از انجام لیفت مژه چه چیز هایی را باید بدانم؟


قبل از لیفت، مژه ها باید کاملا تمیز، بدون آرایش، و به رنگ طبیعی خودشان باشند و اگر می خواهید دائما لیفت مژه انجام دهید بهتر است حداقل دو ماه بین آن فاصله بیاندازید.


نکته ی دیگری که باید بدانید این است که لیفت مژه را فقط روی مژه های طبیعی خودتان انجام میدهند و همان مژه ها را کمی بالاتر می آورند پس انتظاری که از اکستنشن مژه دارید را نباید نداشته باشید؛ بعضی ها توقعات زیاد و غیرواقع بینانه از نتیجه ی کار دارند و بنابراین پس از اتمام کار ظاهرا کمی ناامید می شوند. یادتان باشد لیفت مژه، کاشت یا اکستنشن مژه نیست. لیفت مژه، مژه های شمارا بلند تر و یا پر پشت تر نمیکند، بلکه فقط آن را فر میدهد و این کار یاعث می شود مژه ها کمی هم بلند تر بنظر برسند، اما درواقع طول مژه هیچ تغییری پیدا نمیکند.

 

 


مراحل انجام لیفت مژه


1. اول از همه مژه ها و چشم ها باید کاملا تمیز شوند.

2. سپس یک تکه پد ژله ای روی مژه های پایینی چسبانده می شود تا مثل مژه های بالایی به سمت بالا فر نخورند.

3. روی مژه های بالایی هم، پدهایی سیلیکونی قرار داده می شود تا برای مدتی که لازم است به همان شکل باقی بمانند و بخوبی شکل بگیرند.

4. در این مرحله مژه ها با دقت شانه زده می شود و مرتب می شود: این مرحله مهم ترین قسمت این کار است. اگر تکنسینی که این کار را برایتان انجام میدهد، برای اطمینان از اینکه هر کدام از مژه ها از ریشه شان صاف قرار گرفته اند، وقت کافی صرف نکند، بعد از اتمام لیفت ممکن است هر کدام از مژه ها به سمت متفاوتی فر بخورند و بی نظم بنظر برسند.

5. سپس محلولی به مژه ها زده می شود تا آن را برای لیفت آماده کنند. این کار بین 13 تا 16 دقیقه طول میشکد و پس از آن، محلول با پد استریل پاک می شود.

6. محلول فرم دهی اصلی را به مژه زده می شود و مژه ها را به وسیله ی پدهای سیلیکونی بالا اورده می شود. این مرحله هم بین 11 تا 14 دقیقه طول میشکد و مانند مرحله ی قبل، بعد از اتمام با پد استریل پاک میشود.

7. در این مرحله که انجام آن اختیاری است، به مژه ها رنگ زده می شود. رنگی که استفاده می شود به رنگ طبیعی مژه ها، یا رنگ دلخواه خودتان بستگی دارد. مثلا اگر مژه های طبیعی خودتان مشکی باشد، از رنگ آبی/مشکی استفاده می شود. این رنگ باید تا 12 دقیقه روی مژه ها بماند.
اگر از رنگ طبیعی مژه های خود راضی هستید یا برعکس بعد از لیفت مژه باز هم قصد دارید هر روز ریمل بزنید به این رنگ احتیاجی نخواهید داشت اما برای کسانی که آرایش نمی کنند و از رنگ مژه خود هم راضی نیستند، این ته رنگ، مژه هایشان را تیره تر و زیبا تر میکند. به یاد داشته باشید که رنگ مژه بیشتر از سه هفته باقی نمی ماند. بعد از پاک کردن رنگ، مژه ها با روغن تقویت کننده تمیز می شود.

8. مژه ها شانه زده می شود و پد های سیلیکونی برداشته می شود.

 


بعد از لیفت مژه چگونه از آن مراقبت کنم؟


بعد از لیفت تا 24 ساعت نباید از هیچ نوع لوازم آرایشی استفاده کنید. همچنین باید از خیس کردن و پاک کردن مژه ها با هر وسیله ی بهداشتی خودداری کنید. پس از این مدت می توانید مثل گذشته ریمل معمولی بزنید ولی دیگر به فرمژه احتیاجی نخواهید داشت و اگر این کار را بکنید به آنها آسیب میزنید. برای شست وشو و پاک کردن مژه های از محصولات نرم استفاده کنید و سعی کنید خیلی مژه ها را نمالید و به آنها فشار نیاورید(برای مثال استفاده از ریمل ضد آب مناسب نیست زیرا پاک کردن آن کار سختی است و به مژه ها آسیب میزند). نکته ی دیگر این است که مژه ها نباید تا 48 ساعت بعد از لیفتینگ در معرض گرما قرار بگیرند.


انجام لیفت مژه چقدر طول میکشد؟


لیفت مژه حدودا بین 40 تا 60 دقیقه طول میشکد و اگر بخواهید سایه رنگ هم به آن بزنید، نیم ساعت اضافه تر زمان می برد.

 


لیفت مژه تا چه مدت باقی می ماند؟


مژه های شما به صورت دوره ای ریزش می کنند و به جای آن مژ های جدید رویش می کنند. لیفتینگ، تا زمانی که مژه ها چرخه ی رشد طبیعی شان را طی کنند (ریزش مژه ها و رویش مژه های جدید)، به همان صورت باقی می ماند، که این مدت زمان حدود نود روز است، اما ممکن است هرچه مژه ها به تدریج ریزش کرده و مژه های جدید رشد میکنند، افتاده شدن آن ها را کم کم حس کنید، و زودتر از نود روز متوجه آن بشوید. به همین خاطر ممکن است دلتان بخواهد هر ماه بروید و لیفت مژه خود را تمدید کنید اما پیشنهاد ما به شما این است که تا سه ماه، یا حداقل تا دو ماه صبر کنید و بین آن فاصله بیاندازید تا مژه هایتان آسیب نبینند.


فرق لیفت و لمینت مژه در چیست؟


در روش لمینت مژه، با استفاده از مواد مخصوصی، مژه ها ضخیم و مشگی می شوند. مواد لمینت تا حدودی مژه ها را از حالت عادی خشکتر می کنند چرا که یک لایه از مواد روی سطح مژه باقی می ماند و این با رنگ مژه تفاوت دارد. در روش رنگ کردن مژهف درست مانند رنگ مو، رنگ ها به داخل بافت مو نفوذ می کنند اما در روش لمینت یک لایه رنگ مشگی روی مژه قرار میگیرد و علاوه بر مشگی کردن، ضخامت مژه را نیز بیشتر می کند.

 

 

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >