چگونه چشم های ریز را با آرایش بزرگ تر کنیم ؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چشم های درشت، روشن به نظر می رسند و همه ی خانم ها به چشم های درشت و گیرا علاقه دارند. اگر چشمان شما به طور طبیعی ریز هستند، نگران نباشید! شما با استفاده از ترفندهای آرایشی می توانید معجزه کنید و چشمانتان بزرگتر از آنچه هست به نظر میرسند. در این مقاله قصد داریم با استفاده از تکنیک های مختلف از جمله سایه چشم، خط چشم و ریمل مژه و ابرو به شما آموزش دهیم تا چشمان خود را بسیار بزرگتر جلوه دهید.


فرم دادن به ابروها :


همانطور که می دانید ابروها تاثیر زیادی بر فرم چشم ها می گذارند. هنگامی که فاصله ی بین ابرو و پلک چشم زیادتر باشد، چشمان را درشت تر جلوه می دهد. همچنین می توانید با کمی قوس دادن به ابرو، به ابروهای خود شکل دهید. ابروهای قوس دار باعث میشوند چهره ی باز تر و شفاف تری داشته باشید. ابروهای خود را از زیر بردارید تا تاثیر شگفت آور آن را در بزرگ تر نشان دادن چشمانتان را ببینید.

 


از بین بردن چشم های پف کرده :


چشم های پف دار به دلیل آلرژی و یا کمبود خواب بسیار رایج است. متأسفانه چشم های پف کرده، آنها را کوچک تر .نشان می دهد. قبل از اینکه با آرایش شروع کنید، چشم خود را به آرامی با آب سرد ماساژ دهید. همچنین می توانید چند قطعه یخ را داخل پارچه بگذارید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشمانتان بگذارید.

 


از پرایمر چشم استفاده کنید :


پرایمر چشم، به ماندگاری آرایش چشم کمک می کند. کافی است یک لایه نازک از پرایمر را از پشت پلک تا زیر ابروها بزنید. همچنین پرایمر از جذب گرد و غبار به پوست جلوگیری میکند و پوست را شفاف تر می کند. این یک آغازگر موثر است.


محو کردن سیاهی دور چشم :


سیاهی اطراف چشم باعث می شود چشم ها از آنچه که هستند کوچک تر بنظر برسند. برای این کار باید از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلرها دارای طیف رنگی متنوعی هستند اما برای پوشاندن سیاهی اطراف چشم باید از طیف رنگی نارنجی استفاده کنید. کانسیلر را به صورت مثلثی زیر چشم بزنید و با استفاده از براش یا انگشت دست آن را به آرامی زیر چشم کاملا محو کنید.

 

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و آرایشی درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266

 

 از سایه چشم استفاده کنید :


با استفاده از یک براش از سایه چشمی که کمی به رنگ زرد (بدون پر زرق و برق) نزدیک باشد، به گوشه های داخلی چشم هایتان بزنید. همچنین می توانید از مقدار کمی سایه ی سفید یا نقره ای هم برای گوشه های داخلی چشم استفاده کنید. این ترفند نور را به چشمان شما جذب می کند، و آنها را بیشتر برجسته می کند و بزرگتر نشان می دهد.

همچنین می توانید زیر ابروهایتان را با سایه نقره ای یا سفید بزنید.با این فریب چشم ها را بازتر جلوه می دهید. رنگ های روشن تر، چشم را بازتر می کنند، در حالی که رنگ های تیره باعث کوچکتر جلوه دادن همه چیز می شوند. با استفاده از یک براش کمی سایه بژ رنگ را بردارید و کامل پشت پلک هایتان بزنید. اگر می خواهید از رنگ های مختلف استفاده کنید، می توانید از دو رنگ استفاده کنید که مکمل یکدیگر هستند.

 


خط چشم بکشید :


رایج است که با استفاده از یک مداد تیره داخل چشم ها را تیره می کنند اما متاسفانه با این کار چشم ها کوچکتر به نظر می رسند. بنابراین می توانید با استفاده از یک مداد براق یا کمرنگ اما روشن، داخل پلک پایین چشم از گوشه ی داخلی چشم تا گوشه ی بیرونی چشم بکشید. همچنین می توانید با سایه چشم یک هاله ی محو به قسمت بیرونی پلک پایین چشم بدهید که باعث بزرگتر دیده شدن چشم ها میشود. فقط کافی است سایه ای را انتخاب کنید که رنگ چشم شما را به ارمغان آورد.

 

 

از خط چشم استفاده کنید. خط چشم تیره می تواند چشم شما را کوچکتر کند. اگر از یک خط چشم تیره استفاده کنید، فقط آن را برای قسمت بیرونی پلک بالایی چشم ها استفاده کنید. اما سعی کنید برای چشم های آبی از خط چشم قهوه ای روشن، برای چشم های سبز از خط چشم بنفش روشن و برای چشم های قهوه ای از خط چشم آبی روشن استفاده کنید.
اگر پشت پلک را به 3 ناحیه تقسیم کنید، فقط قسمت سوم پلک که درواقع قسمت بیرونی پلک است را خط چشم می کشید. از لبه ی داخلی پلک شروع کنید. خیلی آرام با یک خط خیلی باریک از قسمت داخلی چشم به سمت قسمت بیرونی چشم ادامه می دهیم. هرچه به قیمت بیرونی نزدیک می شوید باید خیلی کم قطر خط را افزایش دهید.


از فر مژه استفاده کنید :


با استفاده از یک فر مژه می توانید مژه هایتان را کاملا فر کنید و حالت دهید. فقط کافی است به مدت 10 ثانیه مژه ها را بین فرمژه نگه دارید و فشار دهید. با این کار توهم چشم های بزرگتر را ایجاد می کنید. فقط مژه های پلک بالا را فر کنید و نیازی نیست مژه های پایین را با فر مژه حالت دهید.

 


ریمل بزنید :


ممکن است شما مژه های بسیار بلند و زیبایی داشته باشید اما رنگ طبیعی مژه های شما بسیار بور و یا تار موی مژه ها بسیار نازک باشد و دیده نشود. بنابراین بهترین شیوه برای جذاب کردن و بزرگتر جلوه دادن چشم ها این است که مژه هایتان را با ریمل تیره کنید و آن ها را حالت دهید.

 


ابتدا از مژه های پلک بالا شروع کنید. برس ریمل را از ابتدای ریشه های مژه (بن مژه) به سمت بیرون بزنید. توجه داشته باشید در هر بار که برس ریمل را بین مژه هایتان می کشید باید مژه هایتان را بر روی برس فشار دهید. اگر می خواهید حجم مژه هایتان دو چندان شود می توانید دو بار ریمل بزنید. برای مژه های پلک پایین هم به همین صورت عمل کنید.


از مژه های کاذب استفاده کنید :


مژه های کاذب را امتحان کنید. یکی از اجزای تاثیرگذار در زیباتر دیده شدن چشم ها و درشت تر نشان دادن آن ها، استفاده از مژه های مصنوعی است. دقت داشته باشید از مژه هایی استفاده کنید که طبیعی جلوه دهند. با این کار اطراف چشمانتان را تیره تر می کنید اما چشمانی بسیار جذاب و گیرا خواهید داشت.

 

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و آرایشی درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266

 

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >