پدیکور چیست و چه فوایدی دارد ؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پدیکور یک راه درمانی برای پاهای شما است که باعث از بین رفتن پوست مرده پا می شود و پاها را بسیار نرم می کند. تکنیک های پدیکور بسیار متفاوت است. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین تکنیک های پدیکور پا آشنا کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.


پدیکور چیست ؟


پدیکور یک راه عالی و مطمئن برای مراقبت از پاهای می باشد! کسانی که از مشکلات پوستی پا رنج می برند می توانند از پدیکور استفاده کنند. بنابراین از مشکلات و پیشرفت بیماری های پوستی پا جلوگیری می کنند. پدیکور باعث می¬شود که پاهای زیباتری داشته باشید و راحت¬تر بتوانید حرکت کنید. همچنین افزایش تمرکز و احساس آرامش بسیار زیادی را به شما می دهد.

 


چه انتظاری می توان از یک پدیکور مفید داشت ؟


پدیکور سنتی با حمام درمانی پا و یا آبگرم آغاز می شود. ابتدا پاها در آب گرم خیس می شوند. سپس با نمک و یا مواد معدنی پاها مالش داده می شوند. همچنین با روغن ها و کرم ها را به پاها می¬مالیم تا پوست را تازه سازی کند و نرم تر شود. برخی از پدیکور ها از سنگ های داغ و جلبک استفاده می کنند تا به خوبی پوست های مرده ی پاها از بین برود.

یک پدیکور خوب باعث میشود که از پاهای خود احساس رضایت داشته باشید و در آینده نیز پاهای زیباتر و سالم تری خواهید داشت. مدت زمان پدیکور بسته به روش های مختلف، معمولا بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.

 

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و درمانی ناخن درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266

 

انواع مختلف پدیکور :


به طور کلی پدیکور ها بر اساس نوع خدمات به گروه های مختلفی تقسیم می شوند.


1. پدیکور فرانسوی: در این روش، از یک نمونه لاک ناخن با دوام استفاده می شود که باعث استحکام ناخن ها و نرمی پوست پا میشود. همچنین گوشت های اضافه ی کنار ناخن ها گرفته می شود.

2. پدیکور موم پارافین: در این روش موم گرم را به ناخن ها و پوست پا میزنند تا پا کاملا مرطوب و نرم شود.

 


3. پدیکور ژل: در این مدل از پدیکور، ژل روشن یا رنگی، با استفاده از نور UV به ناخن های پا متصل می شود و پاها را بسیار براق و نرم می کند.

4. پدیکور لوکس: این روش یک درمان خیلی قوی و کامل است که خدماتی از جمله ماساژ، موم پارافین نرم و حوله گرم، پوشاندن پاها و نرم کردن و آبرسانی ناخن انجام میشود.


نکات مربوط به پدیکور :


مهمترین نکته ای که باید رعایت کنید این است که برای انجام پدیکور، انتخاب تکنسین ناخن حرفه ای است که استانداردهای بهداشتی بالایی داشته باشد. بنابراین اگر شما هر گونه عفونت پا، قارچ پوستی و یا غیره دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی برای پدیکور، بتوسط پزشت متخصص درمان شوید.

 


همچنین انتخاب کفش اهمیت بالایی دارد. توصیه می شود که بعد از انجام پدیکور کفش های راحت و صندل بپوشید و اجازه دهید پاهایتان کمی تنفس بکشد و استراحت کند.


مزیت های پدیکور چیست ؟


1. افزایش گردش خون :


در روند انجام پدیکور، به دلیل ماساژ پاها و آرامشی که پاها دریافت می کنند، در بهبود گردش خون و تحریک مفاصل هم به شدت تاثیرگذار خواهد بود.


2. بهبود سلامت ناخن ها :


با استفاده از پدیکور های منظم، احتمال ایجاد قارچ و سایر عفونت ها در ناخن شما کاهش می یابد. بنابراین ایده خوبی است که پاهای خود را به صورت عمقی تمیز کنید تا سلول های پوست مرده را از بین ببرید و ناخن های شما را قوی تر و سالم تر می کند.

 


3. کاهش استرس :


همانطور که می دانید، ماساژ بدن یک راه عالی برای استراحت و تحریک اعصاب است. پدیکور یک راه عالی برای ایجاد آرامش و استراحت است که علاوه بر این مزیت، ظاهر لطیف و زیبای پاها را نیز به ارمغان می آورد و می توانید با خیال آسوده و با اعتماد بنفس بیشتری در بین دوستانتان حضور پیدا کنید و سطح استرس را کاهش دهید.


4. نرم شدن دست و پاها :


فصل زمستان باعث خشک شدن پوست می شود. بنابراین با استفاده از مانیکورها و پدیکورها در طول فصل زمستان، می توانید پوست و ناخن ها را نرم نگه دارید. اگر از دست و پاهای خود مراقبت نکنید، پوست آنها خشک و خرد می شود که باعث زخم های دردناک و ظاهر بسیار نامناسبی خواهد شد.

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی  در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و درمانی ناخن درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266

 

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >