پارافین تراپی چیست ؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پارافین تراپی یک درمان آرام بخش است که در آن پاها در مخلوط گرم پارافین و موم بر پایه نفت و روغن معدنی غوطه ور می شوند. این روش گرم کردن باعث آرام شدن مفاصل و بهبود گردش خون می شود و ترکیب روغن و موم، باعث نرم شدن پوست ی شود. جالب است بدانید که اکثر مراکز اسپا و سالن ها زیبایی قبل از انجام پدیکور، پاها را پارافین تراپی می کنند. در این مقاله قصد داریم درباره پارافین تراپی و چگونگی انجام آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.


فواید پارافین تراپی :


پارافین تراپی یک نوع درمان حرارتی عمیق است وقتی پارافین گرم می شود، قدرت این را دارد که گرما را در خود ذخیره کند و به تدریج آن را به محیط انتقال دهد. هنگامی که دست یا پای خود را داخل پارافین فرو میبرید، انتقال حرارت از موم به منطقه آسیب دیده، مانند واکسن واکنش نشان می دهد. گرما گردش خون را افزایش می دهد و درد و سفتی مفاصل و ماهیچه ها را کاهش می دهد. پارافین، خون رسانی به پوست را افزایش می دهد و به نرم شدن پوست کمک می کند.


1. کاهش درد مفاصل و آرامش ماهیچه های سفت شده
2. بهبود جریان خون
3. درمان بیماری های پوستی مانند زبری، پینه، چاک و ترک خوردگی آن
4. درمان اگزما و پسوریازیس

 

 

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و آرایشی از جمله پارافین تراپی دست ها و پاها، درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266


پارافین تراپی در خانه :


برای انجام پارافین تراپی در خانه، ابتدا مقدار کافی پارافین بهداشتی تهیه کنید و آن را در ظرف مناسبی گرم کنید (یا در گرمکن مخصوص وکس یا هر ظرف دیگری که مناسب می دانید، روی اجاق این کار را انجام دهید). اجازه دهید پارافین کمی خنک شود، برای این کار بهتر است اجازه دهید دمای آن به 50 درجه سانتیگراد برسد.

 


منطقه ی مورد نظر را کاملا تمیز و خشک کنید و سپس مقداری پارافین را روی آن بمالید و چند بار انجام دهید تا یک لایه ضخیم شود. اگر می توانید، مثلا دست یا پاها را در حمام پارافین قرار دهید. برای این کار، هر بار دست یا هرعضو دیگر را در ظرف پارافین ببرید و بعد از چند ثانیه بیرون بیاورید و کمی که سفت شد، دوباره تکرار کنید تا لایه ضخیمی ایجاد شود. سپس آن ناحیه را با کیسه نایلونی و حوله بپوشانید تا به مدت بیشتری گرم بماند و بعد از 15 دقیقه، پارافین را جدا کنید. پارافین را دور نیندازید، زیرا می توانید آن را گرم کنید و دوباره استفاده کنید.با توجه به متفاوت بودن فواید استفاده از پارافین درمانی، می توان در مراکز گوناگونی آن را دنبال کرد. از کلینیک های خدماتی کاهش درد تا مراکز مانیکور ناخن، سالن های زیبایی پوست، اسپاها و...، می توانند خدمات پارافین تراپی را ارائه دهند.

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی  در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و آرایشی از جمله پارافین تراپی دست ها و پاها، درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266

 

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >