تکنیک های هایلایت مو چیست؟| هایلایت مو چگونه انجام می شود؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هایلایت مو یکی از کارهای زیبایی است که بسیاری از بانوان برای زیباتر شدن موهای شان به دنبال انجام آن هستند؛ چرا که نوارهای روشن مو، تاثیر زیادی در زیباتر شدن بیشتر چهره شما دارد. شما می توانید با هایلایت مو در کنار یک آرایش ساده ، رنگ چشم های خود را برجسته کنید، استخوان بندی چهره خود را تغییر دهید، کوتاهی موی خود را بهتر به نمایش بگذارید و همچنین موجب پر پشت نشان دادن موهای خود شوید.


پس فکر می کنم همین دلایل ساده باعث می شود بسیاری از ما خانوم ها حداقل برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنیم. پس اگر با جدیدترین مدل های رنگ مو سال 2018 آشنا هستید در این مقاله اطلاعات کاربردی در مورد هایلایت مو در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای تغییر چهره خود داشته باشید.


بیشتر بخوانید:


• چگونه سایه چشم بزنیم؟
• تکنیک های گریم بینیبرای این که هایلایت شما زیبا شود آرایشگر شما باید نسبت به اندازه، میزان روشنایی، مقدار مویی که انتخاب می شود، ترکیب رنگ پایه و لایت مو اطلاعات درستی داشته باشد و البته نظر شما را نیز بداند!


تکنیک های هایلایت مو چیست؟


به طور کلی برای هایلایت مو می توان از دو تکنیک بالیاژ یا همان دستی و یا فویل استفاده کرد. این که برای موی سر شما از کدام تکنیک استفاده می شود بستگی به سلیقه و خواسته شما دارد.

 


هایلایت مو با استفاده از فویل :


اگر شما به داشتن تقارن علاقه بسیاری دارید پس بهتر است برای هایلایت مو از فویل استفاده کنید چرا که قسمت هایی که انتخاب می کنید می تواند در هر سمت سر یکسان باشد. البته این مسئله به مهارت آرایشگر بستگی دارد. با استفاده از فویل می توانید برخی از قسمت ها را بیشتر لایت کرده و ما بقی را سبکتر انجام دهید.


هایلایت مو با استفاده از بالیاژ :


در این حالت موها را در لایه های مختلف دسته بندی می شوند و سپس رنگ کردن مو از پایین موها شروع شده و سپس به ریشه می رسد. در این حالت بهتر است که دستگاه های تهویه هوا را خاموش کنید چرا که دکلره به صورت مستقیم و بدون پوشش انجام می شود و در نتیجه با سردی هوا موجب تضعیف عملکرد رنگ می شود.

هایلایت مو یکی از روش هایی است که شما با استفاده از آن می توانید تغییر زیادی در چهره خود ایجاد کنید. شما می توانید رنگ موی خود را با رنگ چشم و پوست خود هماهنگ کنید. دوستان عزیز اگر نمی دانید برای چهره شما هایلایت مو زیبا تر است یا لولایت بهتر است که با آرایشگران ماهر ما مشورت کنید.  پگاه طاووسی و پانته آ طاووسی ، در این زمینه می توانند راهنمای شما باشند. با ما در ارتباط باشید.


بیشتر بخوانید:


• آموزش گریم صورت های لاغر و کشیده
• تفاوت گریم با آرایشهایلایت مو چگونه انجام می شود؟

مرحله اول : روشن کردن مو


این که شما چه قدر می خواهید موهایتان روشن شود به این بستگی دارد که دکلره چه مقدار روی موی شما باقی می ماند و البته مقاومت موهای شما و رنگ هایی که از قبل استفاده کرده اید نیز تاثیرگذار است. اگر می خواهید رنگ موی شما طبیعی به نظر بیاید بهتر است که لایت موی شما دو الی 3 درجه از پایه ای که زده اید روشن تر باشد و مهمتر از همه این که هر دو رنگ از یک خانواده و یک توناژ رنگی باشند. یعنی اگر پایه موی شما توناژ گرم (تیره و بلوند طلایی) داشت، بهتر است که لایت شما نیز گرم (بلوند کره ای) باشد. این که رنگ شما چه مدلی باشد به شما بستگی دارد اما رعایت برخی از نکات موجب بهتر شدن رنگ موی شما خواهد شد. به عنوان مثال اگر شما دارای چشمانی زیتونی، آبی رنگ هستید رنگ بلوند طلایی برای شما مناسب است. اما اگر پوست سبزه ای دارید جزء افراد خوش شانس محسوب می شوید چرا که می توانید هم رنگ گرم استفاده کنید هم سرد!

 

مرحله دوم : انتخاب محل هایلایت و مقدار آن

بهتر است که لایه های ضخیم برای کناره و قاب صورت استفاده شوند و قسمت های تاج و بالایی مو نازک تر انتخاب شوند. اگر این قسمت های انتخاب شده نزدیک تر به هم انتخاب شوند یکنواختی در چهره شما بهتر خواهد بود.

 

تفاوت هایلایت مو و لولایت چیست؟

همان طور که گفتیم شما در هایلایت مو قسمت های معینی از موی خود را روشن تر از رنگ پایه می کنید. در حالی که برای لولایت مو دقیقا عکس این روند انجام می شود. یعنی قسمت های مشخص شده از مو تیره رنگ تر از رنگ پایه می شوند.

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >