مانیکور چیست و چه فوایدی دارد ؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مانیکور درمان زیبایی دست شماست. به ناخن ها فرم داده میشود و پوست های مرده دست از بین می رود. بعد از گذراندن مراحل مختلف مانیکور، می توانید از ماساژ دستانتان لذت ببرید. مرحله نهایی، طراحی ناخن با لاک دلخواه شما خواهد بود. تمام مراحل مانیکور به صورت کلی شرح داده شد اما تا انتهای این مقاله قصد داریم شما را با جزئیات مانیکور و فواید آن آشنا کنیم.


بیشتر بخوانید :پدیکور چیست و چه فوایدی دارد ؟

ژلیش ناخن چیست ؟مانیکور ناخن چیست ؟


به طور کلی، به عمل سوهان زدن ناخن و زدودن و گرفتن گوشت های اضافه ی دور ناخن های دست، بطوری که به بافت های اطراف ناخن آسیبی وارد نشود مانیکور گفته می شود.

 


تاثیرات مانیکور بر ناخن :


امروزه مردان و زنان بسیاری برای حفظ سلامتی ناخن ها و سلامت پوست دستانشان از مانکور استفاده می کنند. ظرافت و زیبایی دستان بسیار مهم است و کاملا در دید دیگران خواهد بود. عملیات مانیکور، توسط افراد متخصص انجام می گیرد. زیبایی دست های شما، باعث افزایش اعتماد بنفس و کاهش استرس می شود. همچنین می توانید برای زیبایی دوچندان دست ها، از لاک های خوشرنگ و باکیفیت استفاده کنید. به طور کلی مانیکور تاثیرات زیادی بر سلامتی و زیبایی دست ها می گذارد که به شرح زیر می باشد :


1. افزایش گردش خون :


روند انجام مانیکور، به دلیل ماساژ دست ها، در بهبود گردش خون و تحریک مفاصل به شدت تاثیرگذار خواهد بود.


2. بهبود سلامت ناخن ها :


با استفاده از مانیکورهای منظم، احتمال ایجاد قارچ و سایر عفونت ها در ناخن شما کاهش می یابد. بنابراین ایده خوبی است که دست های خود را به صورت عمقی پاکسازی کنید تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید و ناخن های شما را قوی تر و سالم تر می کند.

 


3. کاهش استرس :


همانطور که می دانید، ماساژ بدن یک راه عالی برای استراحت و تحریک اعصاب است. مانیکور یک راه عالی برای ایجاد آرامش و استراحت است که علاوه بر این مزیت، ظاهر لطیف و زیبای دست ها را نیز به ارمغان می آورد و می توانید با خیال آسوده و با اعتماد بنفس بیشتری در بین دوستانتان حضور پیدا کنید و سطح استرس را کاهش دهید.


4. لطافت دست ها:


فصل زمستان باعث خشک شدن پوست می شود. بنابراین با استفاده از مانیکورها در طول فصل زمستان، می توانید پوست و ناخن ها را نرم نگه دارید. اگر از دست های خود مراقبت نکنید، پوست آنها خشک و خرد می شود که باعث زخم های دردناک و ظاهر بسیار نامناسبی خواهد شد.

 

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و درمانی ناخن درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266


مراحل انجام مانیکور :


1. کوتاه کردن ناخن ها : درصورتی که ناخن های شما در حال حاضر نسبتا کوتاه هستند، زمان خوبی است که مانیکور انجام دهید. طبیعتا ناخن های کوتاه آمادگی بیشتری برای تقویت شدن دارند. بنابراین درصورتی که ناخن های بلندی دارید، بهتر است برای انجام مانیکور کمی ناخن ها کوتاه شوند.

2. فرم دهی به ناخن ها : مانیکوریست ها از فایل های ناخن استفاده می کنند تا لبه های ناخن را به آرامی بردارند. مانیکور شما به شما خواهد گفت که کدام ناخن شما را ترجیح می دهد، با استانداردهای دور یا مربع. شکل های بسیاری از ناخن ها وجود دارد اما این ها شایع ترین هستند. این در مورد تنظیمات زیبایی شناسی است و اگر شما واقعا مطمئن نیستید، فقط از حرفه ای که فکر می کنید به بهترین وجه به ناخن ها پاسخ دهید.

 3. پاکسازی اطراف ناخن : پوست خشک اطراف ناخن های دست با وسیله ی مخصوص جدا می شوند.

 4. درخشان سازی ناخن ها : در این مرحله با استفاده از محلول های مخصوص مانیکور، سطح ناخن درخشان و براق می شود که باعث خنک شدن سطح ناخن و ظاهری مرتب می شود.

5. طراحی ناخن ها : طراحی ناخن ها جهت براق شدن و زیبایی طولانی مدت انجام می شود. ابتدا توسط بیس کُت، یک پوشش پایه براق جهت حفاظت بیشتر، بر روی ناخن ها زده می شود. گام بعدی این است که رنگ لاک مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و بر روی ناخن ها بزنید. در آخر تاپ کت روی ناخن ها زده می شود. با این کار ظاهر براق و زیبایی به ناخن های خود می بخشید.

 

 

سالن زیبایی پگاه طاووسی در اصفهان، با ارائه ی خدمات زیبایی و درمانی ناخن درخدمت شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید: 09168305414 - 09163140266

 

آخرین آموزش ها

height="206" width="365>" >
height="206" width="365>" >